Pitný režim při sportu je trochu jiný než ten běžný

Když to myslíte se sportem opravdu vážně, neměli byste zapomínat na to, co dostáváte do svého těla. Teď máme na mysli například doplňky stravy. Kromě nich ovšem nepodceňujte do nejdůležitější. Samotný základ života, který představuje voda. Ano, pitný režim je z pohledu sportovce trochu odlišný než u běžného člověka, o čemž se můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Jaký je pitný režim sportovců?

Je nepochybné, že když se budete pravidelně hýbat a vyhledávat sportovní aktivity, musíte pít více, než je normální. Pokud nemáte představu o tom, jak s takovým pitným režimem správně naložit, tabulka prezentovaná níže Vám mnohé prozradí.

PředmětHodnota
Běžný režim2 až 3 litry denně
Sportovní aktivitaO 1 až 2 litry více
Pití před sportem20 až 30 minut
Pití během sportuMalé, ale častější dávky
Informace související s pitným režimem.

Pití před a během pohybové aktivity by mělo být vždy spojeno s menšími dávkami. Mnohdy stačí jen 2 dl čisté vody. To samé platí také při pohybu. Během hodiny se snažte napít třeba třikrát až čtyřikrát, avšak pouze v uvedeném množství 2 dl.

Během sportu vypotíte kvanta vody

Možná si to ani neuvědomujete, ale sport dokáže Vaše tělo odvodnit hodně rychlým a výrazným způsobem. Není žádný problém vypotit 4 litry během delšího běžeckého maratonu. Pokud se vydáte na celodenní výlet na kole, můžete podle náročnosti terénu a Vašeho tempa vypotit až 10 litrů. Z toho si můžete udělat představu o tom, jak důležitý je pitný režim.

Pitný režim založený na čisté vodě

Pokud Vás zajímá, jaká tekutina je při sportu nejlepší, odpověď bude snadná a rychlá. Je to čistá voda, která patří k nepřirozenějšímu zdroji tekutin. Vsadit můžete i na pramenité vody, které obsahují nezbytné minerály. Ty by měl člověk během sportovního výkonu tělu také dodávat. Výjimkou nejsou ani speciální vitamínové nápoje, díky nimž tělu zajistíte jak tekutinu, tak nezbytné látky. U běhu je to například nepostradatelné magnesium a jiné.