Sluchátka na běhání jsou praktickým doplňkem

Nepatříte zrovna k fanouškům cyklistiky a nechcete řešit, z jakého materiálu má být vyroben rám kola? Potom dejte přednost běhání. Pokud je tohle Váš vysněný sport, dáte nám jistě za pravdu, že je příjemné poslechnout si při běhu oblíbenou hudbu. Mnohdy je to dokonce motivující aspekt. V takovém případě začněte shánět sluchátka na běhání.

Drát vs. bezdrát

První náročné rozhodnutí na Vás bude čekat z pohledu připojení k zařízení, z něhož bude reprodukována hudba. Dnes nemusíte vsadit pouze na drátová sluchátka, jak by si mohl, kdo myslet. Trendy jsou bezdrátová sluchátka na běhání. Ty můžete spárovat například se svými sportovními hodinkami, v nichž máte uloženou hudbu.

Jaká sluchátka na běhání můžete volit?

Když se zahledíte do produktového portfolia současných výrobců zjistíte, že možností je více než dost. Jsou to například pecková sluchátka, špuntová sluchátka, sluchátka na lícní kosti nebo speciální sluchátka za uši, která jsou pro tuto pohybovou aktivitu, jako stvořená. Více se o nich dočtete v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Jak vypadají speciální sluchátka na běhání?

Ta disponují univerzálním klipem, který se připevní za ucho. Díky tomu máte jistotu, že Vám v průběhu běhání nevypadnou.

Jakých vlastností byste si měli všímat?

Důležitá je bezpochyby voděodolnost. Přece jenom, někdy Vás při běhání může potkat nevlídné počasí. Proto přihlížejte k certifikaci IP. Ta by měla být IPx7.

Hodí se k něčemu mikrofon ve sluchátkách?

I když je běhání obvykle činností, při které nechcete být rušeni, mikrofon se přesto může někdy hodit. S pomocí sluchátek připojených k mobilnímu telefonu totiž můžete přijmout hovor. Pak přijde vhod i hlasový asistent pro ovládání mobilu hlasem.

Jaký je rozdíl mezi peckou a špuntem?

Špuntová sluchátka pronikají mnohem více do ucha. Díky tomu je menší pravděpodobnost, že Vám vypadnou a také lépe tlumí hluk z okolí.

Jak lépe utlumit okolní hluk?

Investujte do sluchátek, která disponují funkcí potlačení okolních ruchů.