Solární batoh je ideální pro náročné túry a sport

Turistika a sportování v dnešní době nabývají nejrůznějších podob. Už dávno pryč je doba kompasů a papírových map. Současnosti jednoznačně vévodí sportovní hodinky a jiné technologické výdobytky. Jsou to mobilní telefony, navigace a mnohé další. Podle toho, jaké sportovní aktivitě se chcete věnovat. Právě v tomto případě Vám bude nápomocen solární batoh.

Kde získat energii pro moderní technologie?

Když si přečtete úvodní řádky tohoto článku, jistě si položíte jednu velice zásadní otázku. Kde vlastně brát dostatek energie pro tolik techniky? Přece se sebou nebudete nosit přemíru těžkých baterií? Nikoliv. Ideální volbou je již zmiňovaný solární batoh, jehož název do značné míry mnohé prozrazuje. Vydat se s ním můžete nejenom na túru, ale také třeba na dálkový běh a za jinými sportovními aktivitami.

Solární batoh a všechno o něm

Jak asi správně tušíte, solární batoh funguje podobně, jako solární kolektory na jakémkoliv rodinném domě. Prostřednictvím slunečních paprsků v tomto případě dochází k nabíjení připojené elektroniky. To znamená, mobilních telefonů, fotoaparátů, navigací, chytrých hodinek a podobně. Další informace získáte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké se používají typy solárních panelů?

Jsou to monokrystalické panely nebo populární amorfní silikon.

Jaké vlastnosti mají monokrystalické panely?

Ve své podstatě se hodně podobají těm, co jsou na střechách nemovitostí. V jejich prospěch hovoří primárně vyšší účinnost kolem 21 %.

Co hovoří ve prospěch amorfního silikonu?

Je to hlavně odolnost, kterou můžete upotřebit na nejedné túře nebo při náročnějších pohybových aktivitách. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že amorfní silikon má menší účinnost kolem 7 %.

Jak dochází k nabíjení elektroniky na cestách?

Solární batoh je pochopitelně vybaven vhodnými konektory. Nejčastěji jsou to USB konektory. Důraz by měl být v tomto případě kladen primárně na celkovou voděodolnost.

Kolik stojí solární batohy?

Tento typ sortimentu startuje na ceně kolem dvou tisíc korun a více. Pokud byste si pořídili samotnou solární nabíječku, jde řádově o stokoruny.