Virtuální realita není to samé jako jestřábí oko, které zná spousta z nás ze sportovních klání. Virtual reality je pojem spjatý především s 3D prostorem. Něco, co není skutečné, avšak dokonale navozuje realitu. Například u Vás doma nebo kdekoliv jinde. Je pravdou, že tato technologie má hojné užití, od hraní počítačových her až po lékařství a vojenský sektor. Zakořenila se ovšem i ve sportovním světě.
Z jakého důvodu používat virtuální realitu?
Existuje mnoho důvodů, proč vsadit na virtuální realitu. Je to například to, že s vhodnou technikou můžete trénovat v podstatě kdekoliv se Vám zlíbí, i za nevlídného počasí. Mnohdy Vám k tomu stačí i omezenější prostor, abyste se věnovali svým oblíbeným sportovním zážitkům. Virtuální realita není je zábavou nežli profesionální pomůckou. I tak se s ní pěkně zpotíte a možná zhubnete.
Virtuální realita v otázkách a odpovědích
Pojďme se ale na virtuální realitu podívat pod drobnohledem. V níže uvedených řádcích Vám prozradíme, proč je zajímavé věnovat se sportu i s pomocí tohoto technologického výdobytku. A bude to z jiných důvodů než pouze kvůli shazování přebytečných kil.
Jednou z výhod je bezpochyby omezený herní prostor oproti reálnému hraní. Mnohdy si vystačíte s místem o velikosti 2×2 metry, což je oproti hřišti nesrovnatelně méně.
Ano, stejně, jako ve fotbale hrajete ve více lidech, virtual reality nabízí to samé. Do tenisových soubojů se navíc můžete pustit s partnerkou či kamarádem.
Je to například golf, tenis, box a jiné sporty pro více hráčů.
Ano, zahrát si můžete i s někým, kdo s Vámi není přímo v jedné domácnosti. A to prostřednictvím internetu.
Náklady na tuto technologii začínají na 10 000 Kč a stoupají výše podle toho, zda jde o zábavu nebo reálný trénink.